top of page
 אימון להתפתחות אישית, שיפור מיומנויות תקשורת, ניהול זמן

שאלות נפוצות 

?כמה זמן אורך כל מפגש

המפגש הינו 60 דקות - אחת לשבוע 

אימון להתפתחות אישית

?מה עלות כל מפגש

עלות מפגש 390 ש"ח כולל מע"מ 

ניתן לרכוש חבילת אימונים ולקבל הנחה 

 PAYPAL ניתן לשלם בהעברה בנקאית ואו *

אימון להתפתחות אישית

?האם אימון ילדים ונוער דומה לאימון מבוגרים

השיטה בהחלט דומה אך כמובן מותאמת לגיל  המתאמן.ת. ילדים.ות מגיל 11 יכולים.ות להתחיל להתאמן עם מאמן.ת מוסמכים לאימון ילדים ונוער. בגילאים אלו (11 עד גיל 16) יש מעורבות פעילה של ההורים בתהליך, החל מגיל 16 ההורים פחות מעורבים והמיקוד הינו  בתהליך של הנער.ה

אימון להתפתחות אישית

 ?כמה מפגשי אני צריך.ה

בין 8 - 10 מפגשים לעיתים פחות 

אימון להתפתחות אישית

 ? היכן המפגשים מתקיימים 

המפגשים מתקיימים ברעננה ואו און ליין 

אימון להתפתחות אישית

?מה ההבדל בין טיפול פסיכולוגי לאימון

הבדל 1 - המטרה

אימון אישי הוא שיטה המכוונת אל עבר השגת מטרה מאוד ספציפית. זה יכול להיות שינוי בקריירה, הקמת עסק, שמירה על אורח חיים בריא, ניהול עצמי וכן הלאה. ההנחה הטמונה בבסיס שיטת האימון גורסת כי הכול נמצא בידי המתאמן, ותפקידו של המאמן הוא להוציא לאור את היכולות הללו באמצעות הנחיה נכונה.

 

לעומת זאת, טיפול הוא מתודה מעמיקה יותר שנוגעת בנבכי הנפש והרגש ומטרתו לטפל במגוון הגורמים לסיטואציה מסוימת. טיפול פועל בדרך הפוכה לאימון, בכך שאינו מתמקד במטרה אחת בלבד שאליה יש להגיע. כאשר מגיע אדם עם בעיה רגשית או נפשית, או שהוא חווה משבר כלשהו, דיכאון, חרדה, חוסר תפקוד וכן הלאה - אימון אינו השיטה הנכונה ויש לפנות לקבלת טיפול.

 

הבדל 2 - השיטה

בעוד שאימון אישי מתרכז בעיקר בכאן ועכשיו (ולעיתים גם בעתיד לבוא), הוא בדרך כלל אינו מביט אחורה במבט מעמיק אל העבר של המטופל. האימון הוא שיטת טיפול קצרת מועד שמיועדת להשגת מטרה מסוימת מרגע זה והלאה, והמבט לאחור לא רק שאינו תורם לכך, הוא אף עלול להפריע לתהליך.

 

יתרה מזאת, אם המאמן מגלה שמולו יושב מתאמן הסובל מבעיה רגשית או נפשית המחייבת נבירה גם בהיסטוריה שלו, הוא בדרך כלל יפנה את המתאמן לקבלת טיפול מעמיק יותר, שכן התמודדות עם העבר ונבירה בבעיות רגשיות ונפשיות אינם מתחומי עיסוקו.

 

הבדל 3 - ההסמכה

מטפל הוא בדרך כלל איש מקצוע שהוסמך לכך על ידי גוף אקדמי ו/או מדיני, כגון אוניברסיטה, מכללה ואף רשויות שונות במדינה: עובד סוציאלי, פסיכולוג, פסיכיאטר, יועץ חינוכי ועוד. בניגוד לכך - מאמן יכול להגיע מכל תחומי החיים, ולהציע למתאמניו עזרה וייעוץ גם ללא הסמכה רשמית מטעם המדינה ומוסדותיה. למרות זאת רצוי לוודא שאכן מדובר במאמן בעל תעודה מוכרת, ורצוי אף חבר באיגוד מקצועי.

 

מצד שני, גם פסיכולוג או פסיכיאטר יכולים להרחיב את יריעת ידיעותיהם וללמוד שיטות נוספות, שיוסיפו להם כלים חיוניים שיכולים לסייע למטופליהם. לדוגמה אנשי מקצוע רבים עם תארים בעבודה סוציאלית, בפסיכולוגיה ועוד, מוסיפים לעצמם השכלה וניסיון גם בתחומים משיקים כגון ניתוב נוירו לשוני (NLP), אימון אישי, פסיכותרפיה, EMDR וכן הלאה.

 

הבדל 4 - המהירות

אחד השיקולים האם לפנות למאמן או למטפל, בייחוד בימינו בהם הסבלנות מתקצרת והולכת, הוא שאלת הזמן: כמה זמן יימשך התהליך עד לקבלת התוצאה הרצויה? בכל הנוגע לטיפול, התשובה די ידועה וברורה מראש. מכיוון שמדובר בתהליך עומק הנוגע גם בהיבטים נפשיים והיסטוריים של המטופל, טיפול בדרך כלל יימשך בין מספר שבועות לשנים רבות. רצוי לזכור שכיום יש גם טיפולים קצרי מועד כגון קוגניטיבי התנהגותי, המסייע לחולל שינוי בזמן קצר יותר בהשוואה לטיפול רגיל.

 

אימון אישי, לעומת זאת, נמשך בדרך כלל לאורך מספר שבועות או כמה חודשים לכל היותר. מכיוון שכאן המטרה היא ממוקדת מאוד, ללא נבירה בעבר וללא ניסיון לפתור תסביכים כאלה ואחרים - נגזר שאימון אישי הוא קצר

מועד בהשוואה לטיפול

לקריאה מורחבת  - https://www.homeless.co.il/magazine/338/%D7%94%D7%94%D7%91%D7%93%D7%9C-%D7%94%D7%A7%D7%98%D7%9F-%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C-%D7%9C%D7%90%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9F/

אימון להתפתחות אישית
bottom of page